Pojištění v práci

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Pojištění v práci

Re: Pojištění v práci

Příspěvek od MartinK.Admin » 03 kvě 2015, 16:59

Dobrý den pane Petře,

tím pojištěním máte patrně na mysli takzvanou zaměstnaneckou odpovědnost. Tato pojistka slouží k plnění škod, které způsobité svému zaměstnavateli. Výše, na kterou se máte pojistit, je 4,5 násobek Vaší hrubé mzdy, kterou máte smluvně podloženou. Více se dočtete na tomto odkazu (ministerstvo práce) http://www.mpsv.cz/ppropo.php?ID=IPB055. Z textu na stránkách ministerstva si dovolím citovat:

Při obecné odpovědnosti je zaměstnanec povinen nahradit zaměstnavateli skutečnou škodu, a to v penězích, pokud škodu neodčiní uvedením v předešlý stav. Výše náhrady škody způsobené z nedbalosti požadovaná na zaměstnanci nesmí přesáhnout částku čtyřapůlnásobku jeho průměrného měsíčního výdělku, dosahovaného před způsobením škody. Toto omezení neplatí, byla-li škoda způsobena v opilosti nebo po zneužití jiných návykových látek. Neplatí rovněž při škodě způsobené úmyslně a v tomto případě může zaměstnavatel požadovat i náhradu jiné škody (např. ušlý zisk). Při společné odpovědnosti zaměstnanců za škodu je každý z nich povinen hradit poměrnou část škody podle míry svého zavinění. Byla-li škoda způsobena také porušením povinností ze strany zaměstnavatele, odpovědnost zaměstnance se poměrně omezí. Zaměstnanec je v takovém případě povinen hradit pouze poměrnou část škody, a to podle míry svého zavinění.

Při určení výše škody na věci se vychází z ceny v době poškození.


Na více se pojišťovat nemá moc velký význam. Zbytečně byste přeplácel. Jen si dejte pozor, na doplňková připojištění. Pokud v práci budete používat služební auto nebo jiný dopravní prostředek, měla by to pojistka také obsahovat.

S pozdravem

Martin Karásek

Pojištění v práci

Příspěvek od PetrL » 20 dub 2015, 17:04

Dobrý den,

nastupuji od května do nové práce a zaměstnavatelova podmínka je mít pojištění kdybych v práci něco pokazil, na kolik se mám pojistit?
Děkuju

Nahoru