Povinné ručení - limity

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Povinné ručení - limity

Re: Povinné ručení - limity

Příspěvek od MartinK.Admin » 23 lis 2015, 15:45

Dobrý den,

obecně se doporučuje nesjednávat si úplně ten nejnižší limit. Díky novému občanskému zákoníku z roku 2014 totiž mohou škody nabýt neuvěřitelných rozměrů, obzvláště ty nemajetkové (na zdraví, "na cti"). Když to zjednoduším, tak dříve, pokud by došlo k vážné nehodě a usmrcení osoby, byla, ošklivě řečeno, cena lidského života vyčíslena v nějakém daném rozmezí. Nový občanský zákoník říká, že cena lidského žiota odpovídá jeho budoucím potenciálu (věk, vudělání, pracovní pozice atd...). Takže pokud by při nehodě zemřel mladý, perspektivní člověk s výhledy na skvělou budoucnost, kde by mohl být i prospěšný nejen sobě a své rodině, ale i společnosti, ten spodní limit se zaplní velmi rychle. Je to zjednodušené, ale pro příklad to stačí.

Takže za sebe radím volte trošku vyšší limity, rozdíl mezi nimi je par desítek / stovek korun za rok.

S pozdravem

Martin K.

Povinné ručení - limity

Příspěvek od David Horký » 10 lis 2015, 11:23

Dobrý den,

při výběru povinného ručení mám nabídky limitů v různém rozsahu. Zajímalo by mě, jestli se vyplatí vzít si dražší variantu s vyšším limitem (např. 100 mil.), nebo levnější s nižším limitem (např. 30 mil.)?

Děkuji.

Nahoru