Pojištění

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Pojištění

Re: Pojištění

Příspěvek od MartinK.Admin » 10 lis 2015, 03:36

Dobrý den Stanislave,

první otázka je poněkud dikutabilní. Už jen spojení výhodně spořit si každý vykládá jinak. Pro někoho je výhodné spoření takové, kde je nějaký zisk. Pro jiného je výhodně spoření hodně velký zisk v rozumném časovém horizontu. Pokud se budeme bavit vyloženě o spoření, máte asi na mysli kapitálové životní pojištění. Pokud jste měl na mysli investování, budeme se bavit o IŽP. Rozdíly mezi investováním a spořením si můžere připomenou ve mnou sepsaném článku http://resimefinance.cz/clanky/fin_gramotnost/sporeni_investovani.php.

Ať už jde o ten či ten typ životního pojištění, za sebe spoření či investování zde silně nedoporučuji. Oba produkty jsou velmi nákladové a poplatkové. Pokud se Vám zaplacené poplatky mají na úrocích vrátit, může to trvat i 15 a více let.

Pokud je pro Vás výhodně spoření takové, kde máte zajímavý zisk a jste ochoten mít produkt alespoň 20 let, pak se jich můžete dočkat i v investičním životním pojištění. 15 let je ale 15 let...

Stanislav píše:A druhá, co dělat pokud nebudu schopen v průběhu pojištění zaplatit pojistné.

Záleží na tom, kolikrát jste zapomněl. Nejspíše ho budete muset doplatit, po více nezaplacení Vám pojišťovna buďto převede do redukovaného stavu, případně zcela vypoví.

Děkujeme za dotaz.

S pozdravem

Martin K.

Pojištění

Příspěvek od Stanislav » 29 říj 2015, 18:37

Mám dvě otázky. První je zdali se dá s pomocí životního spoření výhodně spořit. A druhá, co dělat pokud nebudu schopen v průběhu pojištění zaplatit pojistné.

Nahoru