Rozdílné Hypotéky

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Rozdílné Hypotéky

Re: Rozdílné Hypotéky

Příspěvek od MartinK.Admin » 23 lis 2015, 01:20

Dobrý den,

klasická hypotéka je účlový úvěr, který musí být zajištěn nemovitostí (dáváte něco do zástavy, nemovitost). Účelem se myslí řešení bytových potřeb (koupě nemovitosti, výstavba, rekonstrukce, vypořádání majetkových vztahů atp).

Americká hypotéka je hypotéka neúčelový úvěr, který musí být také zajištěn nemovitostí. Neúčelový znamená, že peníze mohou být použité na libovolné věci, krom podnikatelských záměrů (na to jsou přímo podnikatelské půjčky).

Tyto dvě hypotéky se liší především v úroku - u klasických se nyní pohybuje od cca 1,6% výše, u těch neúčelových se nejlepší sazby pohybují kolem 3,5%. Dalším rozdílem je, že neúčelové hypotéky podléhají zákonu o spotřebitelských úvěrech (ty do výše cca 1,9 mil), tudíž lze je doplatit kdykoliv pouze s 1% sankcí.

S pozdravem

Martin K.

Rozdílné Hypotéky

Příspěvek od Ondřej Sýkora » 02 lis 2015, 21:22

Zajímalo by mě jaké jsou rozdíly mezi normální a Americkou Hypotékou a jaké jsou podmínky pro její získání. Plánuji koupi veterána a budu potřebovat větší obnos.

Nahoru