Spoření vs Investice

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Spoření vs Investice

Re: Spoření vs Investice

Příspěvek od MartinK.Admin » 23 lis 2015, 02:01

Dobrý den,

nejsem si jist, zda je na toto jednoznačná odpověď. Každé má svoje plusy i mínusy.

Výhodou dpolňkového penzijního spoření jsou státní příspěvky a možná volba strategie fondů, kterou se mi peníze zhodnocují. Mohou dosahovat zajímavých zhodnocení, viz statistika jedné nejmenované strategie nejmenované společnosit (mohu zaslat) - 12% za minulý rok. Nicméně v neprospěch toho programu hraje jeho netransparentnost. Nedá se předčasně vybrat, leda ukončít a tím klient ztrácí nárok na státní příspěvky. Musíte jej mít opravdu až do důchodu, což se lidem bohužel kolikrát nepovede. Někdy je holt potřeba do programu "sáhnout" a použít peníze na nějaké nečekané výdaje.

U investic do podílových fondů sice nejsou žádné státní příspěvky, ale je tu zajímavá politika (ne)danění, kdy po třech letech investice veškeré výnosy nepodléhají dani. Zároveň je u produktu velmi dobrá likvidita - své peníze máte k dispozici do 10 dní, když bude potřeba. Zhodnocení se odvíjí od zvolené strategie. nekteré dělají doslova divy (například 20%+ nejmenovaný fond, opět mohu zaslat referenci, jen zde nechci dělat reklamu).

Takže zvažte spíše časové hledisko. Nebo ideálně - zkombinovat obojí.

S pozdravem
Martin K.

Spoření vs Investice

Příspěvek od Josef Kalivoda » 02 lis 2015, 21:01

Zdravím. Zajímalo by mě jestli se v dnešní době vyplatí založit si v produktivním věku některé z nabízených důchodových spoření a nebo je výhodnější založit si dlouhodobou investici a v důchodu ji vybrat.

Nahoru