Spoření vs Investice

Probíráme informace týkající se produktů penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření, důchodové spoření a důchodové pojištění.
Josef Kalivoda

Spoření vs Investice

Příspěvekod Josef Kalivoda » 02 lis 2015, 21:01

Zdravím. Zajímalo by mě jestli se v dnešní době vyplatí založit si v produktivním věku některé z nabízených důchodových spoření a nebo je výhodnější založit si dlouhodobou investici a v důchodu ji vybrat.

MartinK.Admin
Administrátor
Příspěvky: 28
Registrován: 14 dub 2015, 18:55

Re: Spoření vs Investice

Příspěvekod MartinK.Admin » 23 lis 2015, 02:01

Dobrý den,

nejsem si jist, zda je na toto jednoznačná odpověď. Každé má svoje plusy i mínusy.

Výhodou dpolňkového penzijního spoření jsou státní příspěvky a možná volba strategie fondů, kterou se mi peníze zhodnocují. Mohou dosahovat zajímavých zhodnocení, viz statistika jedné nejmenované strategie nejmenované společnosit (mohu zaslat) - 12% za minulý rok. Nicméně v neprospěch toho programu hraje jeho netransparentnost. Nedá se předčasně vybrat, leda ukončít a tím klient ztrácí nárok na státní příspěvky. Musíte jej mít opravdu až do důchodu, což se lidem bohužel kolikrát nepovede. Někdy je holt potřeba do programu "sáhnout" a použít peníze na nějaké nečekané výdaje.

U investic do podílových fondů sice nejsou žádné státní příspěvky, ale je tu zajímavá politika (ne)danění, kdy po třech letech investice veškeré výnosy nepodléhají dani. Zároveň je u produktu velmi dobrá likvidita - své peníze máte k dispozici do 10 dní, když bude potřeba. Zhodnocení se odvíjí od zvolené strategie. nekteré dělají doslova divy (například 20%+ nejmenovaný fond, opět mohu zaslat referenci, jen zde nechci dělat reklamu).

Takže zvažte spíše časové hledisko. Nebo ideálně - zkombinovat obojí.

S pozdravem
Martin K.


Naposledy oživil Anonymous v 23 lis 2015, 02:01


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host