Strach z investování

Probíráme informace týkající se podílového investování.
Andrej Fišer

Strach z investování

Příspěvekod Andrej Fišer » 29 črc 2015, 20:18

Dobrý den,
v nedávné době jsem se dočetl o možnosti investování. Rád bych své peníze nějak zhodnotil, ale mám o ně strach. Můžete mi prosím stručně vysvětlit, jak je to s riziky v případě, že jsou problémy na trhu nebo daná společnost dokonce zkrachuje?
Děkuji a přeji hezký den,
Andrej Fišer

MartinK.Admin
Administrátor

Re: Strach z investování

Příspěvekod MartinK.Admin » 20 srp 2015, 05:32

Dobrý den,

možnost investování rozhodně zajímavá je, obzvláště pro lidi, kteří jsou schopni akceptovat riziko.

Abych odopověděl na Vaše konkrétní dotazy:

Andrej Fišer píše:jak je to s riziky v případě, že jsou problémy na trhu

Problémy na trhu jistě být můžou a pokud se dotýkají i cenných papírů, které máte za své peníze nakoupené, případně komodity, může hodnota Vašich peněz také klesat. Na druhou stranu, dnes je již standardem každodenní náhled na stav Vaší investice a případná možnost výběru peněz kvůli strachu z ještě většího poklesu je v rámci několika dnů, takže peníze jsou velmi likvidní. S tím ,že trh bude občas kolísat se ale musí počítat.

Andrej Fišer píše: nebo daná společnost dokonce zkrachuje?

Pokud by společnost, přes kterou investujete zkrachovala, na Vaše peníze to nemá moc velký vliv (pokud jste tedy zrovna neměl nakoupené cenné papíry té dané společnosti). Podílové investování, o kterém se bavíme je mimo jiné založené na nemajetkové účasti investičních společností na financích svých klientů, tudíž kdyby investiční společnost zkrachovala, fond, který máte vy proinvestovaný akorát přebere do správy nějaká jiná investiční společnost a když to laicky hodně zjednoduším - budou Vám chodit akorát dopisy v výpisy s jiným logem.

Shrnuto - pokud chce člověk v dnešní době zhodnotit svoje peníze, je investování v podílových fondech jedna z nejzajímavějších možností. Klient si ale musí rozmyslet, jak velké je ochoten podstoupit riziko a jaký je "hráč". Od toho se odvíjí veškerá investiční strategie. Někdo například investuje, když trh klesá (je tak levnější), někdo v případě poklesu trhu své peníze vybírá.

Pokud byste se rád o tomto pobavil dále, klidně mne kontaktujte přímo emailem, či telefonicky.

S pozdravem

Martin Karásek

Naposledy oživil Anonymous v 20 srp 2015, 05:32

Zpět na