Strategie

Probíráme informace týkající se podílového investování.
Jiří Toman

Strategie

Příspěvekod Jiří Toman » 01 lis 2015, 06:19

Dobrý den. Nedávno jsem si vyčlenil stranou větší obnos a rozhodl jsem se ho vložit do investic. Potřeboval bych poradit zda je lepší investovat velkou částku jednorázově nebo ji rozdělit na více menších investic v dlouhodobém horizontu. Děkuji za odpověď.

MartinK.Admin
Administrátor
Příspěvky: 28
Registrován: 14 dub 2015, 18:55

Re: Strategie

Příspěvekod MartinK.Admin » 01 lis 2015, 09:17

Dobrý den, pane Tomane.

Záleží na Vašich prefenecích a na tom, jaký máte přístup k riziku.
Z jednorázově větších vkladů dostáváte výsledné zhodnocení rychleji, než když invetujete pravidelně s menšími částkami. V dnešní době je volatilita podílových fondů vcelku velká, každým dnem se trhy pohybují. Zkuste popřemýšlet nad variantou jednorázové investice s postupnými většími i menšími přívklady.

Příklad:
1 000 000 Kč celkově -> 100 000 Kč jednorázově + každý měsíc během roku 50 000 Kč a zbylých 300 000 Kč si nechat likvidně na spořicím účtu a odtamtud do investice posílat 1 000 Kč měsíčně.

Berte to jako ukázku principu. Tím byste docílil pravidelného nakupování podílových fondů a snižujete tak riziko většího propadu (protož ikdyž se trh bude pohybovat směrem dolů, Vašemi pravidelnými nákupy budete nakupovat i v tuto dobu za levno a hodně, při růstu trendu pak vyděláte o to více).

S pozdravem

Martin K.

Josef Fiala

Re: Strategie

Příspěvekod Josef Fiala » 08 lis 2015, 20:53

Dobrý den,
Mel bych dotaz, v nedávné době sem zdědil 100 tisíc korun, které bych chtěl investovat. Tak bych se chtěl zeptat, kdyz se jedna o mensi částku jestli se vyplatí rozdělit investici na jednorázovou a průběžnou? Nebo vyjde lépe vybrat si jen jednu strategii?
Děkuji za odpověď
J. Fiala

MartinK.Admin
Administrátor
Příspěvky: 28
Registrován: 14 dub 2015, 18:55

Re: Strategie

Příspěvekod MartinK.Admin » 23 lis 2015, 02:29

Dobrý den,

opět to záleží na tom, co od té investice očekáváte a na jak dlouho ji chcete nechat pracovat. Pokud chcete vydělávat více a rychleji, pak vše jednorázově. Musíte ale také počítat s rizikem, které s sebou jednorázová investice nese. Pokud však plánujete držet rezervu na delší časový horizont, popřemýšlejte o rozdělení peněz na dvě části, z nichž jednu budete po dalších menších sumách posílat pravidelně a druhou část vložíte jednorázově. to Vám zajistí menší riziko, než investice jednorázová, nicméně výnos a jeho rychlost bude pomalejší.

S pozdravem

Martin K.


Naposledy oživil Anonymous v 23 lis 2015, 02:29


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host